2013-12-01 18:45:05
Φωτογραφία για Αυτός ο Άρης δεν μπορεί να νικήσει με τίποτα
Ο Άρης υποδέχτηκε τον Πανθρακικό για τη 13η αγωνιστική της Superleague και οι δύο ομάδες αναδείχτηκαν ισόπαλες 2-2 σε ένα καταπληκτικό ματς! Οι φιλοξενούμενοι έφυγαν με τον βαθμό της ισοπαλίας με δύο πανέμορφα τέρματα του Χοσέ Μαρία Κάσες. Μάλιστα, με αυτά τα γκολ, η ομάδα της Θράκης κατάφερε να προηγηθεί δύο φορές. Για τους γηπεδούχους σκόραραν οι Μανιάς και Τσουμάνης. Οι παίκτες του Μιλίνκοβιτς ωστόσο, δεν μπόρεσαν να πάρουν τη νίκη εντός έδρας, η οποία ακόμη αναζητείται! Για ακόμη ένα παιχνίδι, οι Θεσσαλονικείς έδειξαν πως είχαν πρόβλημα στην ανάπτυξη...Ο Αρης αγνοεί το «τρίποντο» στο «σπίτι» του κι έτσι όπως πάει το πράγμα, ίσως και να μην την πανηγυρίσει μέσα στο 2013...Το συγκρότημα του Ακη Μάντζιου πήρε με σχετική ευκολία την ισοπαλία, ενώ ο Αρης για άλλη μια φορά ήταν ασυνεπής. Σε ματς που έπρεπε να τρώει σίδερα, έφαγε δυο γκολ με την άμυνά του να είναι παιδική χαρά, ενώ παρότι ισοφάρισε και θα περίμενε κανείς να πάρει τα πάνω του, δέχτηκε γκολ έπειτα από τέσσερα λεπτά...Αποδοκιμασίες δέχθηκε ο Ρούμπεν Πουλίδο, τη στιγμή που έβγαινε από τον αγωνιστικό χώρο, μετά την απόφαση αντικατάστασής του
. Ο Ισπανός κεντρικός αμυντικός έγινε αλλαγή από τον Μιχάλη Κύργια, ο οποίος πέρασε στον αγώνα στο 38`, καθώς ο Ζόραν Μιλίνκοβιτς θέλησε να παρέμβει και να διορθώσει την αμυντική γραμμή του Άρη,  η οποία δέχθηκε δύο πανεύκολα τέρματα. Είναι ξεκάθαρο ότι ο Σέρβος θεώρησε υπεύθυνο για την τραγική αμυντική λειτουργία τον Ισπανό και για αυτό τον  αντικατέστησε με εμφατικό τρόπο πριν βγει το ημίχρονο. Όπως είναι σίγουρο ότι θα υπάρξει και συνέχεια στο όλο θέμα...