2013-12-17 11:26:29
Φωτογραφία για Σήμερα η συνέχεια στο ματς της Παναχαϊκής στα Μέγαρα - 17 λεπτά πριν την νίκη...
Ο χθεσινός αγώνας στα Μέγαρα μεταξύ της Παναχαϊκής και του Βύζαντα είχε τα πάντα. Έξι γκολ, κλειστές θύρες, τον παράγοντα των γηπεδούχων, Σωτήρη Μαυρονάσιο στον πάγκο αντί του Γιάννη Τοπαλίδη και… διακοπή στο 73’ λόγω βλάβης στην ηλεκτροδότηση!

Για περισσότερο από μία ώρα έγινε προσπάθεια να αποκατασταθεί χωρίς αποτέλεσμα και τελικά οι δύο ομάδες θα παίξουν τα 18 λεπτά που απομένουν σήμερα.

Οι Αχαιοί με δύο γκολ του Μπόζιτς στο 16' και το 22' είχαν πάρει προβάδισμα δύο γκολ, όμως ο Αρναρέλης έφερε το ματς στα ίσα με κεφαλιά στο 29' και συρτό σουτ στο 35'.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι «κοκκινόμαυροι» πήραν εκ νέου το προβάδισμα με τον Μαραγκουδάκη στο 46’, ενώ τέσσερα λεπτά πριν τη διακοπή ο Κοντογουλίδης με προβολή έπειτα από τραγικό λάθος του Λούκιτς έκανε το 4-2.

Δεν μένει λοιπόν παρά να περειμένουμε για τη συνέχεια.

Στη φωτο: Η χθεσινή κατάσταση στο γήπεδο των Μεγάρων

Πηγή: thebest