2014-01-23 18:14:12
Φωτογραφία για ΕΔΩΣΕ ΤΗΝ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΗ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ. Η... «Sun»! (ΡΗΟΤΟ)
Η πρώτη έκδοση της βρετανικής εφημερίδας «Sun» έπρεπε να κλείσει γύρω στις 11 το βράδυ κι ενώ στο «Ολντ Τράφορντ» παιζόταν η παράταση του αγώνα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με την Σάντερλαντ.

Ο Τσιτσαρίτο μόλις είχε σκοράρει, στο 121ο λεπτό και οδηγούσε το ματς στα πέναλτι. Κάπου εκεί, οι Άγγλοι έπρεπε να στείλουν το τεύχος για εκτύπωση και είχαν την... έμπνευση να γράψουν πως προκρίθηκε η Γιουνάιτεντ.

«Extra Special - Moyes is rescued by last gasp Hernandez» (που σημαίνει: Πολύ σπέσιαλ - Ο Μόγιες σώθηκε από το γκολ του Ερνάντεζ στο φινάλε) ήταν ο τίτλος στο οπισθόφυλλο της «Sun» με φωτογραφία του Τζόνι Έβανς, που έκανε το 1-0 και ένθετη του Μόγιες.

Η ιστορία βέβαια, γράφτηκε αλλιώς... Στη διαδικασία των πέναλτι οι «μπέμπηδες» βρήκαν απέναντί τους τον Μανόνε, ο οποίος έπιασε δύο εκτελέσεις και η Μάντσεστερ αποκλείστηκε, με την «Sun» να αναγκάζεται να αλλάξει τα πάντα στη δεύτερη έκδοση του τεύχους, όπως αναφέρει σε δημοσίευμά του το "sentragoal.gr".