2014-02-05 23:20:14
Φωτογραφία για Καθάρισαν οι μεταγραφές
Σαρωτικός ο ΠΑΟΚ κέρδισε 5-0 τον ΟΦΗ

Επιστροφή στις νίκες για τον ΠΑΟΚ, που επικράτησε 5-0 απέναντι στον ΟΦΗ, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Αθανασιάδης (5’), Σαλπιγγίδης (61’), Νάτχο (74’), Χούσεν (80’) και Μαντούρο (86’) ήταν οι σκόρερ του «δικέφαλου του Βορρά», που είχε καλή απόδοση μόνο στο δεύτερο ημίχρονο.

Προβληματική για ακόμη ένα ματς η εικόνα της ομάδας του Στέφενς στο κομμάτι της ανάπτυξης στο πρώτο ημίχρονο. Μόλις δύο τελικές έπειτα από 45λεπτά η παραγωγικότητα των γηπεδούχων.

«Κέρδος» ο Νάτχο, που σημείωσε το πρώτο του τέρμα με τη νέα του ομάδα. Ιδανικό ντεμπούτο για τον Ντάνι Χούσεν, που πέρασε στο ματς στη θέση του Αθανασιάδη στο 76’ και τέσσερα λεπτά αργότερα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Φερνάντες.

«Τραβούσε» τα μαλλιά του ο Σα Πίντο, που είδε την εξαιρετική εμφάνιση του πρώτου 45λεπτου να πηγαίνει... περίπατο στο δεύτερο ημίχρονο.