2014-03-10 22:00:31
Φωτογραφία για Είναι έγκλημα, ο Ράγιος θέλησε να τελειώσει τη καριέρα μου
Ο πρώην άσος του Αστέρα Τρίπολης, Ρούμπεν Ράγιος, πρωταγωνίστησε σε μια πολύ άσχημη ενέργεια στον αγώνα της Μακάμπι Χάιφα με την Μπνέι Γιεχούντα. Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με 2-2, καθώς η Μακάμπι ισοφάρισε στο 96', αλλά η φάση του αγώνα έγινε στο 84' με αρνητικό πρωταγωνιστή τον Ισπανό. Ο Ράγιος έκανε ένα πολύ άσχημο τάκλιν στον Ραφί Νταχάν, όταν έπεσε με τα δυο πόδια στον αντίπαλό του σπάζοντάς του το πόδι! Όπως είναι λογικό εκείνος αντίκρισε την απευθείας κόκκινη κάρτα! Οι παίκτες των δυο ομάδων ήρθαν στα χέρια, υπήρξε μια σύρραξη, επειδή το χτύπημα δεν ήταν μόνο άτσαλο, αλλά δολοφονικό! Εντέλει το ματς συνεχίστηκε και στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων ήρθε η ισοπαλία. Ο Νταχάν είπε μετά τον αγώνα πως "ο Ράγιος θέλησε να τελειώσει την καριέρα μου. Ποτέ δεν θα τον συγχωρήσω γι' αυτό που μου έκανε. Είναι έγκλημα".