2014-04-22 19:54:20
Φωτογραφία για ΝΤΑΡΝΤΕΝ : ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΣΤΟ ΣΕΦ...
Ο Τρέμελ Ντάρντεν περιμένει πως και το τέταρτο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό (23/4, 21:45) θα είναι έντονο, ενώ γνωρίζει πως η ατμόσφαιρα θα τους δυσκολέψει ξανά.

Ο Αμερικανός φόργουορντ τόνισε για το τέταρτο παιχνίδι της σειράς στο ΣΕΦ: «Το να παίζεις στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας είναι δύσκολο. Οι φίλαθλοι είναι πολύ ενθουασιώδης και δημιουργούν δύσκολη ατμόσφαιρα για τους φιλοξενούμενους. Και σε αυτό προσθέτουμε και την ποιότητα του Ολυμπιακού που είναι Πρωταθλητής τα δύο τελευταία χρόνια. Δεν μπορείς να σκέφτεσαι ότι θα νικήσεις σκοράροντας περισσότερους πόντους από τον αντίπαλό σου, πρέπει απλά να τα δώσεις όλα. Ο Ολυμπιακός πιστεύω είναι ότι έτοιμος για ακόμη ένα σκληρό παιχνίδι με ένταση. Πρέπει να είμαστε πολύ συγκεντωμένοι και να προσπαθήσουμε για 40 λεπτά, δίνοντας τον καλύτερό μας εαυτό κάθε λεπτό και κάθε δευτερόλεπτο».