2014-06-28 22:04:32
Φωτογραφία για Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2014: Στους 8 η Βραζιλία μετά από αγώνα - θρίλερ
Στους 8 η Βραζιλία μετά από έναν αγώνα θρίλερ κόντρα στη Χιλή που έφτασε ως στα πέναλντι!

Αναλυτικά ο αγώνας:

Οι συνθέσεις:

Βραζιλία: Ζούλιο Σέζαρ, Ντάνι Άλβες, Τιάγκο Σίλβα, Νταβίντ Λουίζ, Φερναντίνιο, Μαρσέλο, Χουλκ, Φρεντ, Νεϊμάρ, Όσκαρ, Λουίς Γκουστάβο.

Χιλή: Μπράβο, Μένα, Ίσλα, Σίλβα, Σάντσες, Βιδάλ, Βάργκας, Μεδέλ, Χάρα, Αρανγκίς, Ντίας.

Σέντρα στο ματς

6' Σουτ του Μαρσέλο, η μπάλα άουτ.

18' Φάουλ του Χουλκ από πλάγια θέση, ο Μπράβο με τις γροθιές διώχνει σε κόρνερ.

18' ΓΚΟΛ για τη Βραζιλία με τον Νταβίντ Λουίζ

26' Αντεπίθεση με τον Νεϊμάρ, το πλασέ του οποίου φεύγει απελπιστικά άουτ.

32' ΓΚΟΛ για τη Χιλή με τον Αλέξις Σάντσες μετά από λάθος της βραζιλιάνικης άμυνας.

45' Μεγάλη ευκαιρία για τη Χιλή, με τον Αρανκίθ να μην καταφέρνει να πλασάρει από κοντά.

64' Αλλαγή για τη Βραζιλία. Στη θέση του Φρεντ ο Ζο.

75' Ο Ζο με το καλάμι δεν καταφέρνει να τελειώσει τη φάση όπως θα ήθελε. Παραμένει το 1-1.

84' Ευκαιρία για τη Βραζιλία με τον Μπράβο να αποκρούει το δυνατό σουτ του Χουλκ.

Τέλος της κανονικής διάρκειας του αγώνα. Στο 1-1 οι δυο ομάδες και ματς οδηγείται στην παράταση.

Άρχισε το πρώτο ημίχρονο της παράτασης

107' Κεφαλιά του Ζο από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα άουτ.

121' Σουτ του Ραμίρες η μπάλα μόλις άουτ.

Τέλος του αγώνα. Πάμε στα πέναλτι.

Ο Νταβίντ Λουίς ευστοχεί και κάνει το 1-0.

Αστοχεί ο Πινίγια, αποκρούει ο Ζούλιο Σέζαρ. 1-0 η Βραζιλία.

Ο Σάντσες εκτελεί... Το χάνει, αποκρούει ο Ζούλιο Σέζαρ. Παραμένει το 1-0 υπέρ της Βραζιλίας.

ΓΚΟΛ από τον Μαρσέλο. 2-0 η Βραζιλία.

ΓΚΟΛ από τον Αρανκίς και μειώνει σε 2-1 η Χιλή μετά από τρία πέναλτι για κάθε ομάδα.

Αποκρούει ο Μπράβο το πέναλντι του Χουλκ. Παραμένει το 2-1 υπέρ της Βραζιλία. Ευκαιρία να ισοφαρίσει η Χιλή ΓΚΟΛ για τη Χιλή με τον Ντίαζ και 2-2.

Ο Νεϊμάρ το 5ο πέναλτι της Βραζιλίας. Σκοράρει ο Νεϊμάρ και κάνει το 3-2

Δοκάρι για τη Χιλή! Νίκη για τη Βραζιλία! Η Βρζιλία στους 8!

Πηγή: madata