2014-08-05 09:08:23
Φωτογραφία για Η ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ. ΤΟ ΤΡΟΠΑΙΟ ΤΟΥ ICC! *ΒΙΝΤΕΟ*
Με ένα εκπληκτικό δεύτερο ημίχρονο η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε με σκορ 3-1 της Λίβερπουλ και κατέκτησε το τουρνουά International Champions Cup, στο οποίο συμμετείχε και ο Ολυμπιακός.

Οι «κόκκινοι» προηγήθηκαν στο 14ο λεπτό της αναμέτρησης, χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Στίβεντ Τζέραντ.

Ωστόσο, οι παίκτες του Λουίς Φαν Χάαλ μπήκαν αποφασισμένοι στην επανάληψη να πάρουν τη νίκη και με δύο γρήγορα γκολ του Γουέιν Ρούνεϊ και του Χουάν Μάτα στο 56΄ και στο 58’, αντίστοιχα, πήραν το προβάδισμα.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γεσέ Λίνγκαρντ, ο οποίος μπήκε ως αλλαγή και κατάφερε να σκοράρει με ένα εξαιρετικό σουτ από το ύψος της περιοχής.

Πλέον οι δύο ομάδες επιστρέφουν στην Αγγλία εν όψει της έναρξης της Premier League, αφού οι «κόκκινοι διάβολοι» υποδέχονται τη Σουόνσι και η Λίβερπουλ αντιμετωπίζει τη Σάουθάμπτον.