2014-10-23 00:21:27
Φωτογραφία για ΤΗΝ ΣΚΟΡΠΙΣΕ ΣΤΟΥΣ... ΠΕΝΤΕ ΑΝΕΜΟΥΣ! ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ-ΜΑΛΜΕ 5-0
Ένα ξέσπασμα στο δεύτερο ημίχρονο ήταν αρκετό για την Ατλέτικο Μαδρίτης να ξεπεράσει το εμπόδιο της Μάλμε με το ευρύ 5-0 και να συγκατοικεί με τον Ολυμπιακό στην κορυφή του 1ου ομίλου του  UEFA Champions League με 6 βαθμούς.

Κόντρα στη Μάλμε οι παίκτες του Σιμεόνε "πέταξαν" στον κάλαθο των αχρήστων το πρώτο ημίχρονο παρόλο που είχαν τον έλεγχο του αγώνα αλλά και δοκάρι με τον Γκριεζμάν στο 34.

Αντίθετα στο δεύτερο μέρος μπήκαν αποφασισμένοι και σε διάστημα 15 λεπτών πέτυχαν τρία τέρματα( 48' Κόκε, 61' Μάντζουκιτς, 63' Γκιεζμάν,)ενώ οι Γκοδίν στο 87' και ο Τσέρκι στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην νίκη των Ισπανών επί των Σουδών.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ Μ.: Μογιά, Γοδίν, Σικέιρα, Χουανφράν, Μιράνδα, Μάριο Σουάρεθ, Κόκε, Αρντά (68' Γκαρσία), Σαούλ Νίγκεθ, Γκριεζμάν (72' Ροντρίγκεζ), Μάντζουκιτς

ΜΑΛΜΕ: Όλσεν, Τίνερχολμ, Ελάντερ Ρικαρντίνιο (91' Κονατέ), Γιόχανσον, Έρικσον (87' Θερν), Χάλστι, Αντού, Φόρσμπεργκ (66' Κρουν), Ρόζενμπεργκ, Κίσε Τελίν.