2014-11-10 22:18:33
Φωτογραφία για Διαφήμιση του ποδοσφαίρου στο Περιστέρι
Διαφήμιση του ποδοσφαίρου έγινε στο Περιστέρι! 7 γκολ, χατ τρικ από τον Ναπολεόνι κι ένα τέρμα με κεφαλιά ψαράκι που βάζει από τώρα υποψηφιότητα για γκολ της χρονιάς. Ο Ατρόμητος βρέθηκε σε μεγάλη βραδιά και καθάρισε από νωρίς το ματς, εκμεταλλευόμενος τα λάθη στην άμυνα του Αστέρα. Η ομάδα της Τρίπολης αν και ζαλισμένη από τα χτυπήματα του Ιταλού φορ κατάφερε στο τέλος να συνέλθει και να μειώσει σε 4-3. Εξίσου όμορφο και το γκολ του Φερνάντες που σφράγισε το τελικό 4-3. Μοναδικό μελανό σημείο ο τραυματισμός του Στάθη Ταυλαρίδη, ο οποίος αποχώρησε με κάταγμα στα πλευρά. Το σκορ άνοιξε ο Καραμάνος στο 18' και από εκεί και πέρα άρχισε το σόου του ο Ναπολεόνι, αφού βρήκε δίχτυα 22', στο 44' και στο 55'. Τα γκολ των φιλοξενούμενων πέτυχαν οι Πάρα και Μπαράλες στο 30' και στο 80', ενώ το 4-3 διαμόρφωσε ο Φερνάντες στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων. Ετσι, η ομάδα του Περιστερίου έφτασε τους 14 βαθμούς ισοβαθμώντας με το σημερινό του αντίπαλο. Απόλυτα  ικανοποιημένος από την απόδοση του Ατρόμητου έμεινε ο Ρικάρντο Σα Πίντο. «Νομίζω ότι αξίζαμε να νικήσουμε τον αγώνα. Δεν έπρεπε να υποφέρουμε τόσο πολύ για να φτάσουμε στη νίκη από τη στιγμή που προηγηθήκαμε με 4-1. Αυτό ήταν ένα δείγμα του δικού μου Ατρόμητου που θέλω να βλέπω. Πιστεύουν οι παίκτες μου στους εαυτούς μας. Όλη η ομάδα έκανε άμυνα κι επίθεση μαζί, χωρίς τα τελευταία λεπτά που υποφέραμε».