2014-12-01 10:43:17
Φωτογραφία για ΣΗΜΑΔΙΑ... ΒΕΛΤΙΩΣΗΣ ΑΠΟ ΒΑΛΕΝΘΙΑ
Η Βαλένθια αρχίζει να βελτιώνει την αγωνιστική της εικόνα και επικράτησε εκτός έδρας της Ανδόρρας του Γιώργου Μπόγρη με 64-65, στο ματς με το οποίο έπεσε η «αυλαία» της 9ης αγωνιστικής της ισπανικής λίγκας.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στον 4ο όμιλο της Ευρωλίγκα, Βαλένθια είχε το προβάδισμα στο πρώτο μισό του ματς και μάλιστα μετά από 20 αγωνιστικά λεπτά ήταν μπροστά με 28-42. Μετά την ανάπαυλα η Ανδόρρα βελτιώθηκε και κατάφερε να μειώσει, αλλά όχι αρκετά έτσι ώστε να πάρει τη νίκη. Τελικά η Βαλένθια έφυγε με το διπλό στις αποσκευές της με 64-65.

Ο Ράφα Μαρτίνεθ ήταν ο πρώτος σκόρερ της Βαλένθια με 18 πόντου, ενώ από την Ανδόρρα ξεχώρισε ο Νταβίντ Ναβάρο με 14 πόντους. Ο Γιώργος Μπόγρης πήρε λίγο χρόνο συμμετοχής, αγωνίστηκε για 7:5 λεπτά και είχε δύο πόντους.