2015-01-21 18:02:06
Φωτογραφία για Προβάδισμα πρόκρισης για τον κακό Παναθηναϊκό
Δεκαπέντε λεπτά καλό ποδόσφαιρο έπαιξε ο Παναθηναϊκός και κατάφερε να πάρει την ισοπαλία στην Ξάνθη με 1-1 και φυσικά το προβάδισμα ενόψει της ρεβάνς που θα γίνει την Πέμπτη (29/1) στην Λεωφόρο. Οι πράσινοι που βρέθηκαν να χάνουν μέχρι το 88' ανέβασαν την απόδοση τους μετά την είσοδο του Μάρκους Μπεργκ στον αγωνιστικό χώρο στο 75' και πλην του γκολ που πέτυχαν με τον Καρέλη μετά από ωραία ενέργεια και ασίστ του Σουηδού έχασαν μια κλασική ευκαιρία στο 91' να φτάσουν στην ολική ανατροπή. Από την πλευρά τους οι γηπεδούχοι ήταν πολύ καλύτεροι στην διάρκεια του πρώτου μέρους όταν και έχασαν τουλάχιστον τρεις ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ και να αυξήσουν το προβάδισμα τους. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως δεν απείλησαν ουσιαστικά σε κανένα σημείο τον Παναθηναϊκό και το 1-1 κρίνεται δίκαιο.