2015-03-07 23:36:09
Φωτογραφία για ΚΟΡΙΤΣΑΡΟΙ ΚΟΡΥΦΗΣ... ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 2-3 ΣΕΤ
Δύσκολα θα χάσει την πρώτη θέση της κανονικής περιόδου της Α1 βόλεϊ Γυναικών ο Ολυμπιακός, μετά το 2-3 σετ στη Νάξο επί του Πανναξιακού, στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής.

Ο Ολυμπιακός νίκησε και στη Νάξο, στο μεγάλο ντέρμπι της 20ης αγωνιστικής της Α1 βόλεϊ Γυναικών και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας, κάνοντας το σημαντικότερο βήμα για την κατάληψη της πρωτιάς στην κανονική περίοδο, αφήνοντας τις Ναξιώτισσες στην τρίτη θέση.

Με ανατροπή στο δεύτερο σετ όπου έχανε με διαφορά έξι πόντων ο Ολυμπιακός πήρε το σετ με αντίπαλο τον Πανναξιακό, ισοφάρισε σε 1-1 και κατάφερε να φύγει νικητής στο τάι μπρέικ.

Αυτό ήταν το κλειδί της νίκης σύμφωνα με τον προπονητή του Θρύλου, Γιάννη Νικολάκη, που είδε τον Παναθηναϊκό να πιάνει την ομάδα του στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, αλλά ο Ολυμπιακός έχει ένα παιχνίδι λιγότερο.

Τα σετ: 25-23, 24-26, 17-25, 25-19, 10-15