2015-03-09 22:41:28
Φωτογραφία για ΣΥΣΤΗΘΗΚΕ... ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΤΗ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ ΕΠΙ ΤΟΥ ΠΛΑΤΑΝΙΑ Ο ΠΟΥΛΙΔΟ *VIDEO HIGHLIGHTS*
Δυναμικό ξεκίνημα του Άλαν Πουλίδο στην εν Ελλάδι καριέρα του, καθώς... συστήθηκε με γκολ, παίζοντας καθοριστικό ρόλο στο να νικήσει με 1-3 ο Λεβαδειακός τον Πλατανιά.

Ο Μεξικανός επιθετικός όχι απλά έκανε ντεμπούτο με τη φανέλα του Λεβαδειακού, αλλά το συνδύασε και με πολύ σημαντικό γκολ για τους Βοιωτούς. Ο Πουλίδο σκόραρε στο 55ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Πλατανιά στα Περιβόλια και έκανε το 1-2, ενώ ο Μάντζιος σφράγισε τη νίκη της ομάδας του με τέρμα δευτερόλεπτά πριν το φιναλε. Το σκορ άνοιξε ο Τόμας στο 42’ για τους φιλοξενούμενους, ενώ ο Τετέ ισοφάρισε στο 52ο λεπτό.

Τους 25 βαθμούς έφθασαν οι «πράσινοι», που παραμένουν εντός της επικίνδυνης ζώνης. Στους 27 παρέμειναν οι Κρητικοί που… μπλέκουν.

Δείτε τα στιγμιότυπα του αγώνα Πλατανιάς - Λεβαδειακός για την 27η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ, από την κάμερα της Nova, ΕΔΩ