2015-04-05 19:46:47
Φωτογραφία για ΠΑΡΕΜΕΙΝΕ... ΖΩΝΤΑΝΟΣ Ο ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ *VIDEO HIGHLIGHTS*
Ζωντανός… παραμένει ο Εργοτέλης. Οι Κρητικοί είχαν… το μαχαίρι στα δόντια κόντρα στον Πανθρακικό και παρόλο που ισοφαρίστηκαν και έμειναν με παίκτη λιγότερο, έφτασαν στην πολυπόθητη νίκη με γκολ του Τζίλας στο φινάλε, 2-1!

Ο Χαλκιαδάκης έκανε γκολ την μισή ευκαιρία της ομάδας του Ταουσιάνη (22’) στο πρώτο ημίχρονο και από εκεί και πέρα ο Πανθρακικός πήρε τα ηνία. Οι αλλαγές του Ρόκα έφεραν αποτελέσματα στο δεύτερο ημίχρονο, αφού ήρθε το γκολ με όμορφο πλασέ του Μεχία στο 67ο λεπτό. Η αποβολή του Γιουσούφ στο 82’ έδωσε πλεονέκτημα στην ομάδα της Κομοτηνής, που όμως το πέταξε στα σκουπίδια… αφού στην επόμενη φάση ο Τζίλας «εκτέλεσε» (83’) τον Αθανασιάδη κρατώντας ζωντανή την ομάδα του.

Δείτε τα στιγμιότυπα του αγώνα Εργοτέλης - Πανθρακικός από την κάμερα της Nova, ΕΔΩ