2015-04-22 23:38:13
Φωτογραφία για καναΠεδΑτΟς  ΜΕ ΤΡΙΤΟ ΔΙΑΣΥΡΜΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΟΑΚΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ!
Ο Παναθηναϊκός δεν τα κατάφερε κόντρα στην ΤΣΣΚΑ, άντεξε μόνο για 25 λεπτά, διασύρθηκε για τρίτη φορά με 74-55, μέσα στο ΟΑΚΑ αυτή τη φορά και αποκλείστηκε... πανηγυρικά!

Ευρωλίγκα... τέλος για τον Παναθηναϊκό, καθώς ήταν πολύ... λίγος κόντρα στην ΤΣΣΚΑ Μόσχας και αποκλείστηκε με 3-1 στην σειρά με τους Ρώσους και μάλιστα με τρεις... διασυρμούς που θα τους θυμάται για χρόνια!

Οι "πράσινοι" προσπάθησαν για ένα ημίχρονο, όμως στην τρίτη περίοδο η πανίσχυρη ομάδα του Ιτούδη... πάτησε γκάζι και καθάρισε πανεύκολα.

Πρώτος σκόρερ ήταν ο Παππάς με 11 πόντους, για τον οποίο πριν το τζάμπολ ανακοινώθηκε η ανανέωση του συμβολαίου του, ενώ ακολούθησαν ο Μαυροκεφαλίδης και ο Γκιστ με 10 και ο Διαμαντίδης με 9, αλλά το τριφύλλι μετά... παραδόθηκε στις ορέξεις των Χάινς, Τεόντοσιτς. Τρομερή εμφάνιση του Κιριλένκο σε άμυνα και επίθεση, killer ο Ντε Κολό (18π.).

Τα δεκάλεπτα: 11-21, 32-37, 44-60, 55-74