2015-05-03 08:06:05
Φωτογραφία για Υδατοσφαίριση: Πρώτος στην κανονική περίοδο ο Ολυμπιακός
Μετά από ένα εξαιρετικό παιχνίδι, ο Εθνικός επικράτησε με 11-10 του ΠΑΟΚ στο «Παπαστράτειο» και... πήρε – τυπικά – την 2η θέση στην κανονική περίοδο της Α1, πίσω από τον Ολυμπιακό.

Το παιχνίδι κρίθηκε στο τρίτο 8λεπτο, όταν οι γηπεδούχοι με επιμέρους σκορ 4-1 έβαλαν τις βάσεις για να φτάσουν στη νίκη, ωστόσο, στην τελευταία περίοδο ο «δικέφαλος» πίεσε για την ισοφάριση χωρίς τελικά να τα καταφέρει.

Με 54 βαθμούς ο Εθνικός κατετάγη δεύτερος στην κανονική περίοδο και περιμένει να μάθει τον αντίπαλό του στα πλέι οφ.

Οι Θεσσαλονικείς από την πλευρά τους «σφράγισαν» την 5η θέση και θα αντιμετωπίσουν με μειονέκτημα έδρας στην έναρξη της πρώτης φάσης των πλέι οφ τον τέταρτο της κατάταξης (Παναθηναϊκό ή Βουλιαγμένη).

Τα οκτάλεπτα: 3-2, 2-2, 4-1, 2-5 Tromaktiko