2015-08-06 00:35:05
Φωτογραφία για ΘΑ ΒΛΕΠΕΙ ΘΡΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ... ΚΑΝΑΠΕ ΤΟΥ ΚΑΙ Ο ΠΕΡΕΪΡΑ!
Η Σαχτάρ έκανε μια… χαψιά τη Φενέρ του Βίτορ Περέιρα και με το 3-0 στην Ουκρανία πήρε την πρόκριση στα πλέι-οφ και θέση στους ισχυρούς.

Στα πλέι-οφ του Champions League και μάλιστα στους ισχυρούς βρίσκονται οι Ουκρανοί, οι οποίοι μετέτρεψαν σε... πάρτι τον εντός έδρας επαναληπτικό (0-0 το πρώτο ματς) κόντρα στην ομάδα του πρώην προπονητή του Ολυμπιακού.

Χωρίς τον Φαν Πέρσι στην σύνθεσή της και με πολλά προβλήματα σε όλες τις γραμμές η ομάδα του Βίτορ Περέιρα αποτέλεσε ιδανικό... θύμα για τους Ουκρανούς, που βρήκαν γκολ στο 25ο λεπτό με τον Γκλάντκι. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι Τούρκοι ανέβηκαν πίεσαν και θα μπορούσαν να ισοφαρίσουν, όμως... πέταξαν τις ευκαιρίες τους και στο τέλος τιμωρήθηκαν. Ο Σρνα ευστόχησε από τπ σημείο του πέναλτι στο 65’ και τρία λεπτά αργότερα ο Άλεξ Τεξέιρα έκανε το 3-0 δίνοντας πανηγυρικό χαρακτήρα στην πρόκριση.