2015-09-27 19:00:23
Φωτογραφία για Τραγικός ο Παναθηναϊκός, αποδοκιμάστηκε από τον κόσμο
Παρά τη νίκη με 1-0 επί του Πλατανιά, ο Παναθηναϊκός προβλημάτισε για ένα ακόμη παιχνίδι. Οι Πράσινοι ήταν κάκιστοι στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και σώθηκαν χάρη σε ένα καταπληκτικό σουτ του Ατζαγκούν στο φινάλε του α’ ημιχρόνου. Οι παίκτες του Γιάννη Αναστασίου, ο οποίος αποδοκιμάστηκε, έδειξαν αγχωμένοι και πιεσμένοι, δίχως να μπορούν να διαχειριστούν το βάρος της παρούσας δύσκολης κατάστασης που βρίσκεται το Τριφύλλι. Εντονες οι αποδοκιμασίες από τον κόσμο στο ημίχρονο, κατά τη διάρκεια του αγώνα αλλά και με το σφύριγμα της λήξης. Ιδιαίτερα βαρύ ήταν το κλίμα στη Λεωφόρο αμέσως μετά το σφύριγμα της λήξης και την αγχωτική νίκη επί του Πλατανιά με 1-0. Οι οπαδοί του Παναθηναϊκού αποδοκίμασαν τους περισσότερους ποδοσφαιριστές, αλλά κυρίως στο στόχαστρό τους βρέθηκε ο προπονητής της ομάδας Γιάννης Αναστασίου, ο οποίος τα άκουσε πηγαίνοντας προς την φυσούνα. Στην πίεση και στο άγχος των ποδοσφαιριστών απέδωσε την κακή εμφάνιση του Παναθηναϊκού ο προπονητής της ομάδας Γιάννης Αναστασίου. «Υπήρχε άγχος και φαινόταν. Θα μπορούσε να γίνει το 2-0, είχαμε την φάση του Μπεργκ, του Καλτσά, του Αμπέντ στο τέλος. Χρειάζεται υπομονή. Είχαν άγχος τα παιδιά και φαινόταν αυτό. Υπήρχε πίεση. Στις κακές ημέρες το σημαντικό είναι να μπορείς να κερδίζεις. Δεν ήταν καλή μέρα ποδοσφαιρικά. Κρατάμε τη νίκη. Έχει τύχει και στο παρελθόν. Συνεχίζουμε, να διορθώσουμε τα λάθη μας και να βελτιωθούμε».