2015-11-05 02:18:16
Φωτογραφία για ΜΠΑΓΕΡΝ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΠΛΑΝΗΤΗ... ΔΙΕΛΥΣΕ ΜΕ 5-1 ΤΗΝ ΑΡΣΕΝΑΛ! *ΒΙΝΤΕΟ*
Ποιος είδε τους Βαυαρούς και δε τους φοβήθηκε στο Μόναχο με τους παίκτες του Πεπ Γκουαρντιόλα να σκορπίζουν στους πέντε ανέμους την Άρσεναλ του Άρσεν Βενγκέρ.

Πιο συγκεκριμένα η Μπάγερν Μονάχου μπήκε δυναμικά στο αγώνα και κατάφερε να ανοίξει στο σκορ στο 10΄ με τον Λεβαντόφσκι,στο 30' ο Μούλερ έγραψε το 2-0,ενώ ο Αλάμπα ένα λεπτό πριν λήξη το ημίχρονο έγραψε το 3-0.Στο δεύτερο μέρος η Μπάγερν συνέχισε στον ίδιο ρυθμό με τον Ρόμπεν να γράφει το 4-0 στο 55',στο 69' ο Ζιρού μείωσε σε 4-1 για την Άρσεναλ και στο 89' ο Μούλερ έγραψε το τελικό 5-1.

Η Μπάγερν μετά την νίκη της έφτασε τους  9 βαθμούς και συγκατοικεί με τον Ολυμπιακό στην κορυφή του Ομίλου αφήνωντας την Άρσεναλ στους 3 βαθμούς μαζί με την Ντινάμο Ζ.