2016-01-08 03:55:15
Φωτογραφία για ΞΕΣΠΑΣΕ... ΣΤΗ ΧΙΜΚΙ ΤΗΝ ΗΤΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! *VIDEO HIGHLIGHTS*
Η Μπαρτσελόνα συνέτριψε τη Χίμκι στην Ισπανία με σκορ 87–70, στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής του “TOP-16” της Ευρωλίγκας και... ξεπέρασε την ήττα από τον Ολυμπιακό στην 1Η αγωνιστική.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν... “αγριεμένοι”, έτσι κατάφεραν να επιβάλουν πλήρως τον ρυθμό τους. Μάλιστα στο δεύτερο δεκάλεπτο το επιμέρους σκορ ήταν 26–13 υπέρ των “μπλαουγκράνα” με την ομάδα της Βαρκελώνης να πηγαίνει στα αποδυτήρια με το υπέρ της 49–29.

Η ρωσική ομάδα το μόνο που κατάφερε, καθ’όλη τη διάρκεια του αγώνα ήταν να κλείσει το τρίτο δεκάλεπτο με το επιμέρους υπέρ της σκορ 22–18. Στην τέταρτη περίοδο το ματς πήγε πόντο-πόντο, με την Μπαρτσελόνα να παίρνει το “ροζ φύλλο αγώνα” λόγω του πρώτου ημιχρόνου.

Δεκάλεπτα: 23-16, 49-29, 67-51, 87-70.

Μπαρτσελόνα (Πασκουάλ): Ντόελμαν 10, Ρίμπας 14, Λαουάλ 10, Αμπρίνες, Ναβάρο 14, Σατοράνσκι 13, Σάμιουελς 9, Όλεσον, Περπέρογλου 5, Τόμιτς 12.

Χίμκι (Κουρτινάιτις): Ράις 14, Σβεντ 13, Ντράγκιτς 8, Όγκουστιν 11, Κόπονεν 4, Σοκόλοφ 8, Μόνια 4, Τοντόροβιτς, Χάνεϊκατ 8.