2016-01-20 22:27:12
Φωτογραφία για ΤΟΝ... «ΞΕΡΑΝΕ» ΣΤΙΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙΣ Η ΞΑΝΘΗ! *VIDEO HIGHLIGHTS*
Ο Σολτάνι έχασε τα… άχαστα στο α’ ημίχρονο, αλλά πήρε το αίμα του πίσω.

Με κεφαλιά στο 91' «ξέρανε» τον ΠΑΟΚ που είχε προηγηθεί με τον Μυστακίδη, χαρίζοντας στην Ξάνθη τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1).

Η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου ήταν η μοναδική που υπήρχε στον αγωνιστικό χώρο στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, αλλά ο συνδυασμός επιπολαιότητα στην τελική προσπάθεια, το δοκάρι και ο Όλσεν μετέτρεψε το γκολ για τους Ακρίτες σε έναν άλυτο πρόβλημα, με τον Σολτάνι να χάνει τα άχαστα, δείχνοντας ότι για ακόμα μία αναμέτρηση θα είναι ο μοιραίος για την ομάδα του.

Ο ΠΑΟΚ από την άλλη, κόντρα στη ροή του αγώνα και αφού είχε ένα δοκάρι, κατάφερε να προηγηθεί χάρη στο γκολ του Μυστακίδη στο 31' και στη συνέχεια έλεγξε το ρυθμό, αν και η Ξάνθη είχε ακόμα ένα δοκάρι στα πρώτα λεπτά του β' ημιχρόνου.

Οι Ακρίτες εκεί που είχαν εξαφανιστεί από το γήπεδο, ξαναχτύπησαν μια και καλή στο 91'. Ο Σολτάνι πήρε την κεφαλιά από το κόρνερ του Τριάδη, νίκησε αυτή τη φορά τον Όλσεν «γράφοντας» το 1-1 και χάρισε έστω και τον βαθμό της ισοπαλίας στηνομάδα του... "ξεραίνοντας" τον ΠΑΟΚ.