2016-03-06 18:00:12
Φωτογραφία για Ο ΠΑΟΚ είναι νεκρός
Ο ΠΑΟΚ έκανε τα πάντα για να χάσει στην Κομοτηνή και τα κατάφερε γνωρίζοντας ταπεινωτική ήττα με 2-1 από τον Πανθρακικό. Ο Δικέφαλος είχε 23 τελικές και 14 κόρνερ αλλά μηδέν στο πηλίκον! Ο ΠΑΟΚ είχε τον πλήρη έλεγχο του αγώνα από το ξεκίνημα του. Οι παίκτες του Τούντορ είχαν συνεχώς την μπάλα στα πόδια τους, η κατοχή στο πρώτο μέρος ήταν 30%-70%, και από τα πρώτα λεπτά επιχείρησαν να πετύχουν το γκολ. Οι φιλοξενούμενοι έχασαν αρκετές ευκαιρίες, παρά το γεγονός ότι δεν έπαιζαν με καθαρόαιμο φορ, στις περισσότερες των οποίων συμμετείχε ο Τζαβέλλας που έκανε αρκετές προωθήσεις στην αντίπαλη περιοχή.

Τελικά τη λύση ένας άλλος αμυντικός, ο Δημήτρης Χατζηισαϊας δυο λεπτά αργότερα,. Στο 21′, ο Πέλκας εκτέλεσε κόρνερ από τα αριστερά, και ο στόπερ του Δικεφάλου έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά κάνοντας το 0-1.Σε μια ανύποπτη φάση στο 50′, ο Ίγκορ βρέθηκε αμαρκάριστος μέσα στη μεγάλη περιοχή και με σουτ έκανε το 1-1, κόντρα στη ροή του αγώνα. Το μοτίβο παρέμεινε όμως ίδιο, με τους φιλοξενούμενους να μην μπορούν να βρουν στόχο στις ευκαιρίες είχαν. Αντί όμως να σκοράρει ο ΠΑΟΚ, μίλησε ο… νόμος του ποδοσφαίρου. Στο 88′, ο Παπαγεωργίου με σουτ έκανε το 2-1 κι έστειλε στο… καναβάτσο τον Δικέφαλο, που στη συνέχεια δεν μπόρεσε να αντιδράσει…Πλέον υπάρχει σοβαρός κίνδυνος να μείνει εκτός πλέι οφ, αν τιμωρηθεί με αφαίρεση βαθμών από τα επεισόδια με τον Ολυμπιακό