2016-05-19 00:22:45
Φωτογραφία για Η Σεβίλλη αρνείται να παραδώσει το στέμμα της!
Η Σεβίλλη έφτασε στην κατάκτηση του Γιουρόπα Λιγκ, ύστερα από τρομερή εμφάνιση και ανατροπή με σκορ 3-1 κόντρα στη Λίβερπουλ στην Βασιλεία. Οι Σεβιγιάνοι σήκωσαν το Γιουρόπα Λιγκ για 3η σερί σεζόν, κάτι που δεν το έχει κάνει άλλη ομάδα. Επίσης, κατέκτησαν την συγκεκριμένη κούπα για 5η φορά μέσα στην τελευταία 10ετία. Η ισπανική ομάδα έφτασε στην μεγάλη επιτυχία με τρομερή ανατροπή στο δεύτερη ημίχρονο, πετυχαίνοντας τρία γκολ μέσα σε 25 λεπτά.

Δυο τέρματα πέτυχε ο Κόκε και ένα ο Γκαμεϊρό, ενώ ο Στάριτζ είχε βάλει μπροστά στο σκορ την Λίβερπουλ στο πρώτο ημίχρονο.Η Σεβίλλη με τη νέα της επιτυχία θα παίξει ξανά τη νέα περίοδο στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ, ενώ οι «κόκκινοι» μένουν εκτός Ευρώπης. Η Σεβίλλη στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξε διαστημικό ποδόσφαιρο και στη κυριολεξία εξαφάνισε την Λίβερπουλ, η οποία παρέδωσε πνεύμα από την ισοφάριση και μετά. Δικαιότατη η νίκη για τους Ισπανούς και τελέιως αδικαιολόγητοι οι Άγγλοι με την τραγική τους εμφάνιση στο δεύτερο μέρος, οι οποίοι αν μη τι άλλο δεν μας έχουν συνηθίσει να παραδίδουν έτσι εύκολα τα όπλα. Σίγουρα ο Κλοπ έχει αρκετή δουλειά το καλοκαίρι και βέβαια αρκετό χρόνο μπροστά του να φτιάξει μια ομάδα όπως αξίζει να είναι η Λίβερπουλ, αφού θα παίζει μόνο για την Premier League.