2016-06-13 00:15:17
Φωτογραφία για Η Γερμανία βρίσκει πάντα τον τρόπο να νικά
Για ένα ημίχρονο η Γερμανία «ίδρωσε» απέναντι στην Ουκρανία και είδε τον Νόιερ να την κρατάει όρθια, αλλά στο δεύτερο μέρος κυριάρχησε και ξεκίνησε νικηφόρα τις υποχρεώσεις της στο Euro επικρατώντας με 2-0. Ένα γκολ από τον κεντρικό αμυντικό της, Μουστάφι κι άλλο ένα από τον Σβαϊνστάιγκερ στις καθυστερήσεις  χάρισαν τη νίκη στην ομάδα του Λεβ στην πρεμιέρα της στο Euro απέναντι σε μια ομάδα που μάλλον σεβάστηκε υπερβολικά τον αντίπαλο της. Η Γερμανία κατάφερε να ξεπεράσει ένα διάστημα στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, που πίεσαν οι Ουκρανοί και δεν δέχτηκε γκολ και με το προσεκτικό παιχνίδι της στο δεύτερο ημίχρονο κλείδωσε τους Ουκρανούς, δεν τους επέτρεψαν σε καμία περίπτωση να βγουν στην κόντρα και πήρε μια σημαντική νίκη.