2016-06-28 19:24:32
Φωτογραφία για ΔΥΟ... ΕΚΑΤΟΣΤΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΡΙΟ Η ΓΙΑΡΕΝΗ!
«Άγγιξε» την πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες η κολυμβήτρια του Ολυμπιακού στο σπουδαίο μίτινγκ «Sette Coli»

Θετικός ήταν ο απολογισμός της παρουσίας των 7 αθλητών του τμήματος Κολύμβησης του Ολυμπιακού στο σπουδαίο μίτινγκ «Sette Coli» που διεξήχθη στη Ρώμη. Το επίπεδο των αγώνων ήταν πολύ υψηλό ενώ επιτεύχθηκαν και ατομικά ρεκόρ από ορισμένους αθλητές του Ολυμπιακού.

Η Θεοδώρα Γιαρένη πραγματοποίησε εντυπωσιακή εμφάνιση στον τελικό καταλαμβάνοντας την 6η θέση αλλά το αξιοσημείωτο είναι ότι έφτασε δυο εκατοστά πριν την εξασφάλιση του ορίου πρόκρισης στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο με επίδοση 25.30 στα 50μ. Ελεύθερο ενώ το όριο είναι 25.28.

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Απόστολος Χρήστου που κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο με χρόνο 54.35 στα 100μ. ύπτιο. Ενώ το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο Στέφανος Δημητριάδης στον τελικό των 200μ. Πεταλούδα με χρόνο 1.57.58. Παράλληλα ο Στέφανος Δημητριάδης κατετάγη 6ος στον τελικό των 100μ. Πεταλούδα με χρόνο 53.278.