2016-11-04 00:45:15
Φωτογραφία για Τραγωδία ο ΠΑΟΚ στη Τούμπα
Ο ΠΑΟΚ παρουσιάστηκε κατώτερος του αναμενομένου απόψε στην Τούμπα στο παιχνίδι του απέναντι στην Καραμπάχ, γνώρισε την ήττα με 0-1, και άφησε πλέον ελάχιστες ελπίδες για την πρόκρισή του στην επόμενη φάση του Europa League, με τους Αζέρους να φτάνουν τους επτά βαθμούς, με τον ΠΑΟΚ να μένει στους 4. Η Καραμπάγκ που ήταν καλά στημένη στον αγωνιστικό χώρο, σκόραρε με την "χρυσή" αλλαγή του Κουρμπάνοφ, τον Μίτσελ, στο 69'. Στη συνέχεια τα πόδια των παικτών του "δικεφάλου" βάρυναν και δεν κατάφεραν να αντιστρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση, παρά την προσπάθεια που κατέβαλαν μέχρι το τελευταίο λεπτό του αγώνα. Στα τελευταία λεπτά του αγώνα, ο ΠΑΟΚ βγήκε μαζικά μπροστά για να φτάσει στην ισοφάριση, με τους Αζέρους να βρίσκουν πολλούς κενούς χώρους, που λίγο έλειψε στο 90' να πετύχουν και δεύτερο τέρμα, με τον Γλύκο, να σώζει την εστία του στο τετ α τετ με τον Ρεϊνάλντο. Μετριότατη η εμφάνιση των παικτών του Βλάνταν Ίβιτς, που στο τέλος αποδοκιμάστηκαν από τους οπαδούς τους.