2016-11-15 15:00:08
Φωτογραφία για Το έχει ξανακάνει ο Τζαβέλλας
Ο Γιώργος Τζαβέλλας πέτυχε ένα φανταστικό γκολ με τη φανέλα της Εθνικής και της χάρισε έναν υπερπολύτιμο βαθμό στο 95’ της αναμέτρησης με την Βοσνία. Ωστόσο αυτή δεν είναι η πρώτη φορά που ο αμυντικός του ΠΑΟΚ δίνει τη λύση στα τελειώματα ενός αγώνα αφού κάτι αντίστοιχο έχει κάνει ουκ ολίγες φορές και με τη φανέλα του ΠΑΟΚ. Πέραν της αμυντικής συνεισφοράς του στην ομάδα ο Γιώργος Τζαβέλλας έχει αναλάβει και το ρόλο του σκόρερ όποτε χρειάστηκε, πετυχαίνοντας μάλιστα κρίσιμα γκολ όταν η μπάλα έκαιγε…Την περσινή σεζόν, στο ματς της Τούμπας απέναντι στον Πανιώνιο με το σκορ στο 1-1, ο Τζαβέλλας έδωσε τη λύση σκοράροντας στο 79ο λεπτό με κεφαλιά, χαρίζοντας τη νίκη στον ΠΑΟΚ. Τη σεζόν 2013/2014, ο ΠΑΟΚ βρισκόταν πίσω στο σκορ στο Περιστέρι απέναντι στον Ατρόμητο αλλά στο 90’ ο Τζαβέλλας με κεφαλιά έκανε το 1-1 και χάρισε το βαθμό της ισοπαλίας στον Δικέφαλο. Την ίδια σεζόν μάλιστα, ο αμυντικός του ΠΑΟΚ πέτυχε το νικητήριο γκολ απέναντι στον Ολυμπιακό για το πρωτάθλημα, σκοράροντας με το δεξί στο 84ο λεπτό της αναμέτρησης.

Πηγή: paok24.com