2016-11-28 01:00:24
Φωτογραφία για Έχασε το πέναλτι και τη...κοπάνησε για τα αποδυτήρια!
Αυτό που συνέβη στο αιγυπτιακό πρωτάθλημα ξεπέρασε κάθε προηγούμενο. Ο Ιμπραχίμ Ομπάμα, ο οποίος αγωνίζεται στην Αλ Ιτιχάντ Αλεξάνδρια είχε την ευκαιρία να δώσει τη νίκη στην ομάδα του στο 90ο λεπτό όταν και ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι που είχαν κερδίσει οι συμπαίκτες του. Παρ΄όλα αυτά, με το σκορ στο 1-1 και τον ίδιο να έχει ισοφαρίσει για την ομάδα του πριν λίγα λεπτά, ο Ομπάμα σούταρε από τα 11 βήματα πάνω στον αντίπαλο τερματοφύλακα με αποτέλεσμα να μην αντιδράσει και με τον πιο ψύχραιμο τρόπο. Έτσι, επέλεξε να τρέξει προς τη φυσούνα κατευθυνόμενος προς τα αποδυτήρια της ομάδας του με αποτέλεσμα να αφήσει την ομάδα του με 10 παίκτες για τα εναπομείναντα λεπτά. Ο προπονητής του συλλόγου, μάλιστα, μόλις ξεπέρασε το σοκ έδωσε εντολή σε ένα από τους ποδοσφαιριστές που βρίσκονταν στον πάγκο να μπει στον αγωνιστικό χώρο για επανέλθει το συντομότερο δυνατό η αριθμητική ισορροπία.