2021-11-22 20:16:02
Φωτογραφία για Επιτέλους νίκη για τον Παναθηναϊκό εκτός έδρας

Ο Παναθηναϊκός πέτυχε την πρώτη εκτός έδρας νίκη του στο πρωτάθλημα, σε ένα ματς που δεν του πήγε καλά στο ξεκίνημα, αυτή τη φορά η Λαμία, που έχει αποδειχτεί κακός δαίμονας για τον Παναθηναϊκό, τον κοίταξε στα μάτια για ένα ημίχρονο, αλλά στην πορεία και κυρίως με τις αλλαγές του δευτέρου ημιχρόνου ο Παναθηναϊκός μπόρεσε να το διαχειριστεί ιδανικά και αποτελεσματικά! Οι πράσινοι για πρώτη φορά στη σεζόν έβγαλαν αντίδραση. Πάτησαν τους τυπικά γηπεδούχους στο δεύτερο ημίχρονο, δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες και σκόραραν τρία γκολ. Το σκορ άνοιξαν οι τυπικά γηπεδούχοι με τον Αραμπούλι στο 35’ και στην επανάληψη, ο Λούντγκβιστ ισοφάρισε σε 1-1 στο 55’, για να φτάσουμε σε ένα φινάλε – ανατροπής. Στο 85’ ο Μαουρίσιο κέρδισε πέναλτι που μετέτρεψε σε γκολ ο Μακέντα, ο οποίος δύο λεπτά αργότερα σέρβιρε στον Μαουρίσιο προκειμένου αυτός να διαμορφώσει το τελικό 1-3.