2012-11-09 22:58:51
Φωτογραφία για Πρόκομ-Σιένα 66-101
Η Σιένα πάτησε γκάζι στο τρίτο δεκάλεπτο και έφτασε στο θετικό αποτέλεσμα κόντρα στην Πρόκομ στην Πολωνία με 101-66.

Ένα δεκάλεπτο ήταν αρκετό για τη Σιένα, η οποία πάτησε γκάζι στην τρίτη περίοδο απέναντι στην Πρόκομ στην Πολωνία και νίκησε με 101-66.

Οι παίκτες του Μπάνκι με αυτόν τον τρόπο σημείωσαν την δεύτερη νίκη τους στην Ευρωλίγκα κόντρα στους αδύναμους Πολωνούς.

Το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε με προβάδισμα της Πρόκομ (22-21), αλλά στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοση τους και κατάφεραν να κλείσουν το ημίχρονο με 35-42.

Τα πράγματα δεν άλλαξαν στην τρίτη περίοδο, όπου η Σιένα ήταν καταιγιστική και κατάφερε να αυξήσει την διαφορά στους 32 πόντους (47-79). Έτσι, οι πρωταθλητές Ιταλίας έφτασαν στο θετικό αποτέλεσμα με 101-66.

Τα δεκάλεπτα: 22-21, 35-42, 47-79, 66-101.