2013-01-12 22:00:16
Φωτογραφία για Ο Πίνο...κέρασε στις καθυστερήσεις
Με τον Ραφίκ Τζιμπούρ να δίνει  για πολλοστή φορά φέτος λύση στο επιθετικό πρόβλημα του Ολυμπιακού και τον Πίνο να... κερνάει για τρίτη φορά φέτος σε μόλις δυο ημίχρονα που έχει αγωνιστεί με την ερυθρόλευκη φανέλα, ο Ολυμπιακός επικράτησε 0-1 του Λεβαδειακού στην πρωτεύουσα της Βοιωτίας. Οι Πειραιώτες τα χρειάστηκαν και έπρεπε να φτάσει ο αγώνας στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων και μια κεφαλιά του Αλγερινού έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Κολομβιανού, ώστε να νικηθεί για πρώτη και μοναδική φορά ο Κυριακίδης στον αγώνα και να πάρουν τους τρεις βαθμούς. Οι "ερυθρόλευκοι" έφτασαν τις 14 νίκες φέτος και τους 45 βαθμούς ύστερα από 17 αγωνιστικές, ενώ ο Τζιμπούρ μετράει ήδη 14 τέρματα και δείχνει ότι βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση. Όσο για τον Πίνο, έβαλε την... υπογραφή του σε ένα ακόμη ματς, ύστερα από τις δυο ασίστ με τη Βέροια. Στον αντίποδα, οι γηπεδούχοι αμύνθηκαν εξαιρετικά, ήταν πολύ διαβασμένοι, ενώ είχαν και δυο δοκάρια με Πόι και Ακόστα, προκειμένου να παραβιάσουν την εστία του Μέγιερι.