2013-01-12 22:37:56
Φωτογραφία για Στο 97΄ 1-0 ο Ολυμπιακός
Ενω στο Ολυμπιακό Στάδιο όλοι έδιναν συγχαρητήρια στο διαιτητικό "τρίο" και η ΑΕΚ παίζοντας πολύ καλά κέρδισε 1-0 την Ξάνθη, στη Λιβαδειά φαίνεται οτι οι διαιτητές είχαν "εντολή" να κερδίσει οπωσδήποτε ο Ολυμπιακός(ο οποίος έπαιξε επίσης εξαιρετικά). Εδειξε πέντε λετπα καθυστέρηση - χωρίς να υπάρχει λόγος - και ο Ολυμπιακός έβαλε γκολ στο 97'! Ντροπή. Ετσι, με γκολ του Ράφικ Τζιμπούρ στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων και ενώ ο 4ος διαιτητής είχε υποδείξει πέντε λεπτά έξτρα χρόνου, ο Ολυμπιακός επικράτησε με 1-0 του Λεβαδειακού στη Λιβαδεια στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ. Δύο δοκάρια είχαν οι γηπεδούχοι με τον Πόι και τον Ακόστα.

Το απόγευμα του Σαββάτου, η ΑΕΚ ήταν πολύ καλύτερη από την Ξάνθη και πήρε δίκαια την 4η νίκη της στο πρωτάθλημα, με 1-0 χάρη σε τέρμα του Πετρόπουλου.

Στο επαρχιακό ντέρμπι της Κομοτηνής, Πανθρακικός και Πλατανιάς έμειναν στο 1-1. I-Reporter