2013-02-17 21:02:31
Φωτογραφία για VIDEO: Βέροια - Αστέρας Τρίπολης 1-2
Εστω και δύσκολα, έστω και με γκολ που ήρθε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Αστέρας Τρίπολης πήρε τη νίκη (2-1) στην Βέροια, πέρασε τον ΠΑΟΚ και ανέβηκε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Η Βέροια αντίθετα, έχασε σημαντικό έδαφος στην προσπάθεια που κάνει για να μείνει στην κατηγορία. Πάντως, η ομάδα της Ημαθίας πάλεψε το ματς και έχασε ευκαιρίες για γκολ.

Στο 14' ο Ολαϊτάν είχε δοκάρι για τους γηπεδούχους και στο 43' ο Ράγιος σε αντεπίθεση του Αστέρα έκανε το 0-1.

Η ισοφάριση ήρθε στο 75' με κεφαλιά του Ορέστες (1-1) και στις καθυστερήσεις ο Λέντσε σημείωσε το 1-2 για την ομάδα του Σάκη Τσιώλη.

Διαιτητής: Ιωαννίδης.

Κίτρινες: Καστέλς, Αμαραντίδης, Μπαρτολίνι, Γεωργιάδης, Φούλοπ, Πέρεζ, Τσαμπούρης.

Βέροια: Λόπεζ, Αμαραντίδης, Μπάρμπας, Ορέστες, Σνάουτσνερ(66' Καλτσάς), Καλογέρης, Πέρεζ, Γεωργιάδης, Κόστλι, Ολαϊτάν, Μοκάκε(88' Ιωάννου).

Αστέρας Τρίπολης: Φούλοπ, Πιπίνης, Καστέλς, Μπαρτολίνι, Αλβάρες(78' Λέντσε), Τσαμπούρης, Φορμίκα, Ράγιος, Ντε Μπλάσιτς(83' Κάφα), Ναβάρο, Καλαντζής(71' Σέτι).