2013-12-08 12:29:21
Φωτογραφία για ΚΕΡΑΣΑΝ... 4ΑΡΑ ΤΟΝ ΟΦΗ ΟΙ ΕΦΗΒΟΙ ΤΟΥ ΘΡΥΛΟΥ!
Στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας του πρώτου ομίλου του πρωταθλήματος παρέμειναν οι Έφηβοι του Ολυμπιακού, οι οποίοι δεν συνάντησαν καμία αντίσταση από τον ΟΦΗ.

Οι πιτσιρικάδες του Ιρύλου ήταν κυρίαρχοι σε όλη τη διάρκεια του αηώνα και δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στους Κρητικούς, τους οποίους και νίκησαν με 4-0.

Ο Μανθάτης άνοιξε το σκορ στο 17', για να κάνει το 2-0 στο 35' με πέναλτι ο Παπανικολάου. Πέντε λεπτά μετά, ο Αμαραντίδης με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκλεισε το σκορ του πρώτου ημιχρόνου στο 3-0, ενώ στην επανάληψη, μπορεί να έπεσε ο ρυθμός λόγω των αλλαγών που έγιναν, αλλά ο Ολυμπιακός διαμόρφωσε το τελικό 4-0 στο 60' με τον Παπουτζίδη.

Η σύνθεση του Ολυμπιακού: Κατσιμήτρος, Τόλι, Νιάρρος, Ράντζα, Πεχλιβανίδης (69' Βελέντζας), Παπανικολάου, Μανθάτης (65' Μανθάτης), Λάμπρου (63' Γιαννόπουλος), Μεζίνι (69' Ντάσης), Παπουτζίδης, Αμαραντίδης (63' Μιχαλακέλης)