2014-11-14 23:42:41
Φωτογραφία για EURO 2016: Ελλάδα - Ν. Φερόε 0 - 1
Τα Ν. Φερόε ανοίγουν το σκορ με τον Έντμουντσον στο 61'.

51' Δοκάρι για τα Φερόε

Δεύτερο δοκάρι για τα Φερόε με τον Μπενιάμινσεν. Τυχερή ξανά η Εθνική.

Ημίχρονο στο "Γ. Καραϊσκάκης". Ελλάδα - Ν. Φερόε 0-0

Απογοητευτική και πάλι η εθνική μας είναι ισόπαλη χωρίς τέρματα στο ημίχρονο με τα Νησιά Φερόε. Οι αντίπαλοι μας ήταν καλύτεροι και είχαν ένα δοκάρι και άλλες δύο σπουδαίες ευκαιρίες για να σκοράρουν. Ευτυχώς ο Καρνέζης ήταν σε ετοιμότητα και κράτησε το μηδέν

45' 1' Απίστευτη ευκαιρία για τα Φερόε

Ο Έντμουντσον έφυγε τετ α τετ, έκανε το πλασέ όμως ο Καρνέζης απέκρουσε με το... πρόσωπο.

43' Μεγάλη ευκαιρία για τα Φερόε

Εξαιρετική σέντρα του Χολστ και ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Όλσεν ο Καρνέζης εκτινάχτηκε και έσωσε την Εθνική από το 0-1.

38' Μεγάλη ευκαιρία για την Ελλάδα

Σέντρα του Καράμπελα από τα αριστερά, η μπάλα έφτασε στον Λάζαρο, ο οποίος είχε όλο τον χρόνο να σημαδέψει όμως το σουτ που επιχείρησε κατέληξε δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

36' Καλή στιγμή για την Ελλάδα. Γρήγορη αντεπίθεση και σέντρα του Λάζαρου από τα δεξιά, η μπάλα έφτασε στον Καρέλη, ο οποίος σούταρε από πλάγια θέση όμως η μπάλα κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των δικτύων.

18' Απειλεί η Εθνική με τη σέντρα του "Τόρο" από τα δεξιά, ο Γκέκας έκανε την κίνηση στο πρώτο δοκάρι όμως ο Νίλσεν βγήκε πρώτος και μπλόκαρε.

17' Δοκάρι για τα Φερόε μετά την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Όλσεν.

14' Ευκαιρία για την Εθνική με την κεφαλιά του Κονέ έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Λάζαρου, η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

11' Πρώτη καλή στιγμή για την Εθνική

9' Μπλοκάρει ο Καρνέζης μετά την απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Χάνσον

Ο Λάζαρος το εκτέλεσε. ο Νίλσεν απομάκρυνε με τις γροθιές.

6' Απειλούν τα Ν. Φερόε με τον Όλσεν ο οποίος από το σημείο του πέναλτι δεν έπιασε καλά την προβολή και στη συνέχεια της φάσης ο Καρνέζης μπλόκαρε.

4' Πρώτο κόρνερ για την Εθνική.

Σέντρα στο ματς Η αναμέτρηση της Εθνικής μας για την 4η αγωνιστική της προκριματικής φάσης του EURO 2016

Η νίκη απόψε είναι μονόδρομος για την "γαλανόλευκη" καθώς μετά από τρεις αγωνιστικές η Εθνική βρίσκεται στην 5η θέση του 6ου ομίλου με μόλις 1 βαθμό.