2015-12-03 22:50:19
Φωτογραφία για «ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΕ» ΣΤΟ... ΤΕΛΟΣ Η ΤΣΕΝΤΕΒΙΤΑ! *VIDEO HIGHLIGHTS*
Η Εφές παρόλο που βρέθηκε στο -10 στην τέταρτη περίοδο, πήρε... ρεβάνς για την ήττα της στην Πόλη νικώντας με το ίδιο ακριβώς σκορ την Τσεντεβίτα στο Ζάγκρεμπ, 81-75.

Τεράστια νίκη για την ομάδα του Ντούσαν Ίβκοβιτς, καθώς πέρασε έστω και δύσκολα από το Ζάγκρεμπ απέναντι στην Τσεντεβίτα.

Η Τούρκικη ομάδα, που επέστρεψε από το -10 στις αρχές της τέταρτης περιόδου, όχι απλώς έκανε άλμα πρόκρισης, αλλά κέρδισε με το ίδιο ακριβώς σκορ με το πρώτο παιχνίδι στην Πόλη, ενώ από την πλευρά τους οι Κροάτες... "αυτοκτόνησαν", αφού είχαν στα χέρια τους τη νίκη και στο τελευταίο 5λεπτο... "κοιμήθηκαν".

Ο Ντάριο Σάριτς πλήγωσε τους συμπατριώτες του με 16 πόντους και 10 ριμπάουντ και η τουρκική ομάδα έφτασε τις τέσσερις νίκες, όσες πλέον και οι Κροάτες.

Δεκάλεπτα: 13-17, 39-42, 65-59, 75-81.

Τσεντεβίτα (Μρσιτς): Πούλεν 17 (5 ασίστ), Γουάιτ 2, Πίλεπιτς 12, Μπάμπιτς 10 (7 ριμπ.), Ζγκάνετς, Γουόκερ, Μπίλαν 18 (8 ριμπ.), Γκόρντιτς 4, Ζόριτς 4, Αράποβιτς 8.

Αναντολού Εφές (Ίβκοβιτς): Τάιους 8, Μπαλμπάι, Μπράουν 12, Οσμάν 4, Μπατούκ 6, Σάριτς 16 (10 ριμπ.), Κορκμάζ, Γκρέιντζερ 10 (6 ασίστ, 5 ριμπ.), Ερτέλ 6 (9 ασίστ), Ντίμπλερ 10, Ντάνστον 9 (8 ριμπ.).