2016-02-21 23:59:12
Φωτογραφία για Έτοιμος για την Άντερλεχτ ο Ολυμπιακός
Ο Ολυμπιακός νίκησε τον Ατρόμητο με 4-0, έδειξε ότι είναι έτοιμος για τη μεγάλη ανατροπή με την Άντερλεχτ και έκανε πολύ καλό ματς στη μεγαλύτερη διάρκεια απέναντι σε έναν επικίνδυνο στο πρώτο μέρος Ατρόμητο που κατέρρευσε όμως στην επανάληψη μετά το δεύτερο γκολ. Και με τον Δέλλα να επιστρέφει στο Καραϊσκάκη με το ίδιο σε βάρος του σκορ, όπως και στο τελευταίο του ματς στον πάγκο της ΑΕΚ. Ο αγώνας με τον Ατρόμητο ήταν μία καλή και δύσκολη προπόνηση εν όψει Αντερλεχτ. Η ομάδα του Περιστερίου έκανε αρκετές ευκαιρίες και έκανε (στο πρώτο ημίχρονο ειδικά) να φανούν τα αμυντικά κενά (κυρίως λόγω αναγκαστικής απώλειας Σιόβα και Μποτία), αλλά το βασικό ζητούμενο για την Πέμπτη είναι η επιθετική ανάπτυξη. Ο Ολυμπιακός πρέπει να πετύχει τουλάχιστον δυο γκολ για να προκριθεί. Οπως και να έχει, ο Ολυμπιακός επέστρεψε στις νίκες και συνεχίζει νικηφόρα στο Καραϊσκάκη για 21 σερί παιχνίδια στο πρωτάθλημα και πλέον κοιτάει την ρεβάνς της Πέμπτης, όπου οι απαιτήσεις είναι αυξημένες.