2012-05-30 21:02:43
Φωτογραφία για ΕΚΑΝΕ ΤΟ BREAK Ο ΘΡΥΛΟΣ, 9-10 ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΚΩΝΕΙ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ!
Ο Γιάννης Φουντούλης με τα έξι γκολ που σημείωσε, έδωσε τη νίκη στον Ολυμπιακό με 10-9 επί της Βουλιαγμένης στο κολυμβητήριο του Λαιμού και πλέον, οι «ερυθρόλευκοι» παίρνουν το αβαντάζ της έδρας * Την Παρασκευή στις 7 μ.μ. στο «Π. Καπαγέρωφ» ο 4ος τελικός.

Μετά από έναν συγκλονιστικό τελικό, ο Ολυμπιακός πήρε τη νίκη στο κολυμβητήριο του Λαιμού, με 10-9 επί της Βουλιαγμένης στον τρίτο τελικό της σειράς και έκανε το 2-1 υπέρ του στις νίκες. Κορυφαίος παίκτης για τους «ερυθρολεύκους» ήταν ο Γιάννης Φουντούλης που σημείωσε έξι γκολ. Πολύ καλό παιχνίδι έκαναν επίσης ο διεθνής φουνταριστός των «ερυθρολεύκων» Κώστας Μουρίκης, όπως και ο τερματοφύλακας Χρήστος Φλώρος. Σε ένα ακόμα ματς, μεταξύ των δύο ομάδων, ήταν προκληκτικός ο πανηγυρισμός του Αλέξανδρου Γούνα αλλά απαράδεκτη ήταν η αντίδραση του Νίκου Δεληγιάννη που γονθροκόπησε τον παίκτη.

Τα 8λεπτα: 2-2, 1-1, 3-2, 1-2, 1-2 (1ο 3λεπτο παράτασης), 1-1 (2ο 3λεπτο παράτασης).

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Τεό Λοράντος): Γούνας 2, Τίγκας 2, Βουλγαράκης 2, Βλαχόπουλος 1, Καρούντζος 1, Αφρουδάκης Χρήστος 1.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Θοδωρής Βλαχός): Φουντούλης 6, Μουρίκης 3, Κόλιανιν 1.