2019-04-05 17:00:09
Φωτογραφία για Ντούρασελ ο Πασχαλάκης
Ένα ακόμα 90λεπτο συμπλήρωσε ο Αλέξανδρος Πασχαλάκης στη νίκη του ΠΑΟΚ επί του Αστέρα Τρίπολης με σκορ 2-0, για την ημιτελική φάση του Κυπέλλου Ελλάδας. Ο έμπειρος τερματοφύλακας έφτασε τα 43 επίσημα παιχνίδια στη φετινή σεζόν, εκ των οποίων τα 26 στο πρωτάθλημα, τα 5 στο Κύπελλο και τα 12 στην Ευρώπη, φτάνοντας τα 3.909 λεπτά συμμετοχής.

Όπως είναι φυσικό, αυτά είναι τα περισσότερα από οποιονδήποτε άλλο ποδοσφαιριστή του Δικεφάλου για την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο, με τον Χοσέ Άνχελ Κρέσπο να ακολουθεί 3.880 και τον Λέο Μάτος να συμπληρώνει την πρώτη τριάδα με 3.573 λεπτά. Κόντρα στους Αρκάδες, ο διεθνής πορτιέρο έφτασε τις 67 επίσημες συμμετοχές με την ασπρόμαυρη φανέλα, πραγματοποιώντας μια χρονιά που δύσκολα να ξεχάσει ποτέ, αφού θα κορυφωθεί με την μαθηματική κατάκτηση του πρωταθλήματος, με μεγάλο στόχο το νταμπλ.