2013-12-19 00:40:05
Φωτογραφία για Επέστρεψε στις νίκες με τεσσάρα ο Παναθηναϊκός
Με δύο γκολ του αποβληθέντα Τάσου Λαγού και με ένα από τους Κλωναρίδη, Δώνη, ο Παναθηναϊκός επανήλθε στις νίκες επικρατώντας 0-4 του Λεβαδειακού στο γήπεδο της Λιβαδειάς. Ο Γιάννης Αναστασίου τόνισε ότι ο Παναθηναϊκός έλεγξε το παιχνίδι κόντρα στον Λεβαδειακό, στάθηκε στο τέταρτο γκολ το οποίο προήλθε από συνολική δουλειά και επεσήμανε ότι είναι σημαντικό να κερδίζει το Τριφύλλι τα παιχνίδια και να μάθει να διαχειρίζεται καταστάσεις όταν είναι πίσω στο σκορ."Περίμενα ένα δύσκολο παιχνίδι γιατί είχαμε πολλά νέα παιδιά και μετά την ήττα από τον Ατρόμητο είχαμε πολλές σκέψεις για το πώς θα παρουσιαστούμε. Είχαμε άλλωστε πολλές απουσίες. Κάναμε πολλές συζητήσεις με τα παιδιά. Ξεκινήσαμε πολύ καλά το μας, το ελέγξαμε, δεν είχαμε κανένα πρόβλημα. Καταφέραμε να σημειώσουμε γκολ ομαδικής δουλειάς στο πρώτο ημίχρονο. Ο Λεβαδειακός μας απείλησε από λάθη δικά μας και όχι από οργανωμένες επιθέσεις
. Τονίσαμε στο δεύτερο ημίχρονο ότι θα πρέπει να ξεκινήσουμε με το ίδιο πνεύμα και να πετύχουμε ένα ακόμα γκολ για να είμαστε πιο άνετοι. Δεχθήκαμε μια κάρτα …χαζή, που θα μας στερήσει το Λαγό την Κυριακή. Δώσαμε την ευκαιρία σε πολλά νέα παιδιά και νομίζω ότι το τέταρτο γκολ δείχνει πως λειτουργεί αυτή η ομάδα. Θα μπορούσε ο Κλωναρίδης να τελειώσει μόνος του τη φάση, αλλά την έδωσε στον Δώνη για να το τελειώσει. Αυτό θέλουμε. Να δουλεύουμε συνολικά. Έχουμε ένα ακόμα ματς την Κυριακή, έχουμε κάποιες ελλείψεις. Δεν παίζουν οι Λαγος και Κουτρουμπης και θα δούμε πως θα παρουσιαστούμε γι’ αυτό τα παιχνίδι".