2014-09-26 22:44:04
Φωτογραφία για ΘΡΙΛΕΡ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΟΥ «Gloria Cup»!
Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας νίκησε με 88-84 τη Μάλαγα, σε ένα παιχνίδι... θρίλερ και με νεύρα στο τέλος! Χαρακτηριστικό είναι πως τα τελευταία 30″, κράτησαν πάνω από ένα τέταρτο λόγω των φάουλ, διαμαρτυριών και αψιμαχιών.

Όμως η ΤΣΣΚΑ του Δημήτρη Ιτούδη ήταν αυτή που κατέκτησε τελικά το Gloria Cup επικρατώντας στον τελικό της Ουνικάχα Μάλαγα.

Η Ρωσική ομάδα ξεκίνησε ιδανικά το παιχνίδι και με τον Μίλος Τεόντοσιτς να σκοράρει και να οργανώνει προηγήθηκε από πολύ νωρίς με διαφορά γύρω στους δέκα πόντους. Η Ουνικάχα Μάλαγα στο δεύτερο δεκάλεπτο με μπροστάρη τον Κώστα Βασιλειάδη κατάφερε να μειώσει και στη συνέχεια στην τρίτη περίοδο να προηγηθεί κιόλας.

Ο Σάσα Μάρκοβιτς με καλάθι στο 34' έκανε το 75-66, αλλά δύο τρίποντα του Βοροντσέβιτς άλλαξαν πάλι την κατάσταση με τους Μοσχοβίτες να παίρνουν τη νίκη τελικά με 84-88.

Τα δεκάλεπτα: 15-24, 41-45, 67-59, 84-88