2014-10-21 10:34:13
Φωτογραφία για ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ... ΑΔΥΝΑΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΗΣ ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ!
Όλες μα όλες οι ομάδες του πλανήτη έχουν αδύναμα σημεία. Μπορεί να είναι... λεπτομέρεια, όταν μιλάς για ομάδες επιπέδου Γιουβέντους, αλλά μη ξεχνάτε πως η λεπτομέρεια κάνει τη διαφορά. Και ο «Γαλυρος»... εκθέτει το αδύναμο σημείο της πρωταθλήτριας Ιταλίας Σας μεταφέρουμε το δημοσίευμά του...

Η «Μεγάλη Κυρία», λοιπόν, όταν δέχεται πρώτη τέρμα, συνήθως δεν κερδίζει!

Για την ακρίβεια, στις τελευταίες 13 φορές που συνέβη κάτι τέτοιο και βρέθηκε να «κυνηγάει», είχε 6 ήττες, 6 ισοπαλίες και μόλις μία νίκη, πριν από τέσσερα ολόκληρα χρόνια, το φθινόπωρο του 2010 στο Γκρατς της Αυστρίας στο 2-1 επί της Στουρμ Γκρατς!

Είναι ένα τρομερό στατιστικό που δείχνει πως όταν η Γιουβέντους μένει πίσω στο σκορ, χάνει την αυτοσυγκέντρωσή της και σπάνια γυρίζει παιχνίδι. Συγκεκριμένα, είχε ισοπαλίες 1-1 με τη Μάντσεστερ Σίτι, τη Σάλτσμπουργκ, τη Λεχ Πόζναν, τη Νόρντζελαντ και την Κοπεγχάγη και 2-2 με την Τσέλσι και ήττες από Φούλαμ 1-4, Μπάγερν 0-2, Ρεάλ 1-2, Γαλατάσαραϊ 0-1, Μπενφίκα 1-2 και Ατλέτικο πρόσφατα στη Μαδρίτη 0-1. Ακριβώς το αντίθετο συμβαίνει όταν προηγείται σε ευρωπαϊκό παιχνίδι!

Γίνεται αντιληπτό, λοιπόν, πως η Γιουβέντους δεν είναι άτρωτη. Σαφώς και είναι σπουδαία ομάδα, που έχει τρομερή αμυντική λειτουργία, αλλά ΔΕΝ είναι άτρωτη. Και ο Ολυμπιακός έχει αποδείξει στο γήπεδό του πως μπορεί να κερδίσει ΚΑΘΕ αντίπαλο, με τη δύναμη που του δίνει ο κόσμος του...