2015-04-26 12:30:14
Φωτογραφία για Ακόμη πιο κοντά στον τίτλο η Μπαρτσελόνα
Πιο κοντά στην κατάκτηση του τίτλου στην πριμέρα ντιβιζιόν βρίσκεται η Μπαρτσελόνα, μετά τη νίκη της με 2-0 επί της Εσπανιόλ στο τοπικό ντέρμπι της Βαρκελόνης στο πλαίσιο της 33ης αγωνιστικής.

Το… δίδυμο Μέσι-Νεϊμάρ «χτύπησε» και πάλι. Με το Βραζιλιάνο να ανοίγει το σκορ στο 17΄ και τον Αργεντινό σούπερ σταρ να κάνει το 2-0 στο 25΄ οι «μπλαουγκράνα» επιβλήθηκαν άνετα και ξέφυγαν με 5 βαθμούς από την 2η Ρεάλ Μαδρίτης, η οποία αύριο το βράδυ θα έχει πολύ δύσκολη αποστολή στο Βίγκο κόντρα στην Θέλτα.

Εσπανιόλ και Μπαρτσελόνα τελείωσαν τον αγώνα με 10 παίκτες, καθώς στο 54ο λεπτό αποβλήθηκε ο Ζόρντι Αλμπα για λογαριασμό των φιλοξενούμενων, ενώ στις καθυστερήσεις ο Εκτορ Μορένο είδε το δρόμο προς τα αποδυτήρια.

Πηγή: naftemporiki