2015-09-23 01:00:03
Φωτογραφία για Παραμιλάνε όλοι με τον Λεβαντόφσκι!
Πέτυχε 5 γκολ σε 10 λεπτά! Ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι έκανε τρομερά πράγματα στο Μόναχο και το κατόρθωμά του τρέλανε τον ποδοσφαιρικό πλανήτη και έκανε τον Γκουαρντιόλα να παραμιλάει. Μπήκε στο 46' και έκανε απίθανα πράγματα. Ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι μπήκε αλλαγή στο ημίχρονο, με το σκορ στο 0-1 για την Βόλφσμπουργκ και μέσα σε περίπου 10' κατάφερε να μας κάνει να τρίβουμε τα μάτια μας. Ο Πολωνός σκόραρε 5 τέρματα (!) και οδήγησε την Μπάγερν στον θρίαμβο με 5-1! Ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι έσπασε όλα κοντέρ στη Bundesliga. Ο Πολωνός είναι ο μοναδικός παίκτης που μπήκε αλλαγή και πέτυχε πέντε γκολ σε ένα ματς. Πέτυχε το γρηγορότερο χατ τρικ στην Bundesliga, το πιο γρήγορο καρέ, σημείωσε πέντε γκολ με... εννέα επαφές, αλλά και τα πέντε γρηγορότερα τέρματα στο πρωτάθλημα.