2015-11-29 01:24:07
Φωτογραφία για ΕΝΑ ΗΜΙΧΡΟΝΟ... ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΑΓΕΡΝ *BINTEO*
Η Μπάγερν επικράτησε 2-0 της Χέρτα για την 13η νίκη σε 14 παιχνίδι στο φετινό Πρωτάθλημα.

Η ευρωπαϊκή αντίπαλος του Ολυμπιακού μ’ ένα ξέσπασμα μετά τη συμπλήρωση ενός ημιώρου στο παιχνίδι, σημείωσε δύο γκολ, ένα με τον Μίλερ στο 34ο λεπτό κι ένα με τον Κομάν στο 41ο για να πάρει το προβάδισμα και ουσιαστικά να καθαρίσει το ματς από το πρώτο μέρος.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Μπάγερν κατέβασε... ταχύτητες και δεν κινδύνεψε καμία στιγμή. Άλλη μία ξεκούραστη νίκη ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ: Νόιερ, Λαμ, Μπόατενγκ (66’ Ρόντε), Μπενατιά, Ραφίνια, Αλόνσο, Μαρτίνεθ, Βιντάλ (84’ Μπαντστούμπερ), Μίλερ, Λεβαντόφσκι, Κομάν.

ΧΕΡΤΑ: Γιαρστέιν, Λούστενμπεργκερ, Λάνγκαμπ, Πλάτενχαρντ, Μπρουκς, Ρέγκασελ, Σκίελμπρεντ (56’ Τσιγκέρτσι), Χαραγκούτσι, Νταριντά (72’ Στόκερ), Ιμπίσεβιτς (56’ Μπαουμγιόχαν), Καλού.