2016-01-21 00:17:16
Φωτογραφία για ΚΟΒΑΤΣΕΒΙΤΣ : ΑΞΙΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΚΡΙΣΗ
Το πρώτο βήμα για πρόκριση στις «8» καλύτερες ομάδες του Challenge Cup, πραγματοποίησε η ομάδα βόλεϊ Γυναικών του Ολυμπιακού που επικράτησε με 3-0 σετ της C.S.M. Βουκουρεστίου στο Ρέντη.

Ο προπονητής του Ολυμπιακού, Μπράνκο Κοβάτσεβιτς δήλωσε μετά την λήξη της αναμέτρησης στο osfp.gr τα εξής:

«Μετά το πρώτο σετ δεν αλλάξαμε κάτι, απλώς χαλάρωσαν τα κορίτσια και έπαιξαν με μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση, ειδικά στο σερβίς. Συνήθως ο αντίπαλός μας είναι πολύ καλός στην υποδοχή αλλά σήμερα εμείς τον δυσκολέψαμε αρκετά. Με το πολύ καλό σερβίς μας δημιουργήσαμε πολλά προβλήματα και μετά από αυτό ήταν πιο εύκολο για εμάς το μπλοκ και η άμυνα. Τώρα χρειαζόμαστε δυο σετ στη Ρουμανία αλλά θα πάμε εκεί σαν να μην έχει συμβεί τίποτα εδώ. Θα παίξουμε και εκεί για τη νίκη και ξέρουμε ότι μας περιμένει ένα δύσκολο ματς. Πάντως αυτό που είδαμε σήμερα είναι ότι είμαστε καλύτερη ομάδα και ότι αξίζουμε την πρόκριση. Βήμα βήμα μπορούμε να αγωνιστούμε σε ακόμα υψηλότερο επίπεδο και χρειαζόμαστε τέτοια παιχνίδια για να το καταφέρουμε».