2016-02-14 15:14:05
Φωτογραφία για ΦΑΠΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ Κ14 ΤΟΥ ΘΡΥΛΟΥ ΣΤΟΝ ΠΑΟ!
Σ' αγώνα του "Attica Cup" που διεξήχθη το απόγευμα του Σαββάτου στο Κορωπί η Κ-14 του Ολυμπιακού επικράτησε με 1-2 της αντίστοιχης του Παναθηναϊκού.

Η ομάδα του Γιώργου Παπακωστούλη που συνεχίζει χωρίς ήττα στο τουρνουά, προηγήθηκε στο σκορ στα πρώτα δευτερόλεπτα με υπέροχο τέρμα του Σουρλή και διπλασίασε τα τέρματα της στο 25' με κεφαλιά του Παπαδόπουλου. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός είχε πολλές κλασσικές ευκαιρίες για γκολ αλλά η μπάλα δεν έμπαινε στα δίχτυα. Ο Παναθηναϊκός μείωσε 4 λεπτά πριν από την λήξη σε 1-2.

Η σύνθεση του Ολυμπιακού: Ηλιάδης, Τσάβος, Κεραμίδας, Τιμολέων, Πανιάς, Τζόρβας, Γούλας, Μούκα, Σουρλής, Παπαδόπουλος, Παπαγεωργίου/ Πολύδωρος, Γαβαλάς, Θεοδωρόπουλος, Τόλιος, Παλαιολόγος, Αντωνόπουλος.