2016-06-28 09:16:11
Φωτογραφία για ΔΥΟ ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΣΤΟ ΤΑΕ ΚΒΟ ΝΤΟ Η ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΟΥ ΘΡΥΛΟΥ!
Θετικός ήταν ο απολογισμός της παρουσίας των αθλητών του τμήματος Ταε Κβο  Ντο του Ολυμπιακού στο 1ο Κύπελλο Ακρόπολης.

Όπως αναφέρει το «οsfp.gr», ο σύλλογος μας έλαβε μέρος με 7 αθλητές και κατέκτησε 2 μετάλλια.

Αναλυτικά ο Γιάννης Μπαλαγιάννης κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στα -65 κιλά παίδων εγχρώμων ζωνών, χάνοντας στον τελικό στο χρυσό πόντο (0-0 ο αγώνας και 1-0 ο χρυσός πόντος). Ενώ η Μαριέττα Γαλανομάτη Μαριέττα κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο σε μια από τις πιο δύσκολες κατηγορίες Νεανίδων στα -55 κιλά!

Οι υπόλοιποι αθλητές μας πραγματοποίησαν πολύ καλές εμφανίσεις και αποκόμισαν σημαντικές εμπειρίες. Την «ερυθρόλευκη» αποστολή που έλαβε μέρος στους αγώνες αποτέλεσαν οι: Αλίκη Καραμαργιού (-44kg), Δήμητρα Μαμνίγλου (-37kg), Δημήτρης Μπαλαγιάννης (-65kg), Μαριέτα Γαλανομάτη(-55kg), Κυριάκος Πολυδούλης (-55kg), Ευάγγελος Ζέρβας (-41kg).