2016-09-17 19:00:30
Φωτογραφία για Τρελαίνει κόσμο ο Πανιώνιος
Τρελαίνει κόσμο ο Πανιώνιος που πέρασε "σίφουνας" από την Ξάνθη σημειώνοντας τη δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα στα ισάριθμα πρώτα παιχίδια (2-0). Με δύο γκολ στα πρώτα 16 λεπτά από τους Μασούντ και Ρισβάνη επέβαλε πλήρως το ρυθμό του, έχασε ευκαιρίες και για άλλα γκολ στο πρώτο μέρος και πήρε εύκολα τους τρεις βαθμούς απέναντι σε μια φλύαρη και εντελώς αναποτελεσματική Ξάνθη, που ακόμα αναζητά τον πρώτο της βαθμό. Μεγάλη μπάλα από τον Πανιώνιο, που διαθέτει μεγάλη ποιότητα από τη μέση και μπροστά. Σε δύσκολη κατάσταση βρίσκεται πλέον ο Ραζβάν Λουτσέσκου μετά τη νέα τραγική εμφάνιση της Ξάνθης, που πλέον μετρά δυο ήττες στις δυο πρώτες αγωνιστικές! Το αποτέλεσμα είναι το λιγότερο βέβαια, αφού οι Ακρίτες φαίνεται να παραδίδουν τα όπλα από τα πρώτα κιόλας λεπτά! Με την ΑΕΚ το σκορ ήταν ήδη 3-0 μέχρι το 16ο λεπτό, ενώ στο στο ίδιο λεπτό με τον Πανιώνιο ήταν 2-0.